Osada Skoczkowo

Poznaj Ostrzycki Las

ozdoba

O nas

„Ostrzycki Las” to nowoczesny, kameralny ośrodek wczasowy położony w miejscowości Pierszczewko koło Krzesznej nad samym jeziorem Ostrzyckim, w sercu Szwajcarii Kaszubskiej.

Nazwa kompleksu pochodzi od pobliskiego Rezerwatu Przyrody „Ostrzycki Las” na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to najwyżej położona, najatrakcyjniejsza część Pojezierza Kaszubskiego (Wzgórza Szymbarskie nazywane niekiedy Beskidem Kaszubskim), w której wznosi się najwyższe wzniesienie całego Niżu Polskiego, czyli Wieżyca (329 m n.p.m.). Jezioro Ostrzyckie stanowi ważną część szlaku wodnego "Kółko Raduńskie", a w sezonie letnim pływa po nim stateczek białej floty "Stolem".

Nasza oferta

Ośrodek został otwarty w 2021 roku i składa się z ośmiu całorocznych domków z tarasami i niesamowitym widokiem na jezioro oraz całą okolicę. Domki znajdują się na hektarowej działce z linią brzegową.
Goście mają do dyspozycji duży, własny pomost z możliwością wędkowania, a także saunę wraz z balią.

Udogodnienia

Na terenie ośrodka znajduje się również wiata grillowa, w której można zorganizować plenerową imprezę okolicznościową oraz specjalne miejsce na ognisko, tuż nad brzegiem jeziora.
W ośrodku znajduje się atrakcyjny plac zabaw dla dzieci i małe trawiaste boisko piłkarskie. Mamy także niewielką biblioteczkę, w której można wypożyczyć na czas pobytu, nie tylko skandynawskie kryminały.

Zapraszamy

W odległości 200-stu metrów od naszych domków, na przesmyku jeziora Ostrzyckiego i jeziora Potulskiego znajduje się urokliwa plaża z kąpieliskiem.

Przy tworzeniu naszego „Ostrzyckiego Lasu” wykorzystaliśmy najlepsze doświadczenia ośrodka „Osada Skoczkowo” w Podjazach, który możesz obejrzeć TUTAJ.